четверг, 2 ноября 2017 г.

Сучасна українська школа. Стратегії розвитку школи з урахуванням концептуальних змін в освіті, нових завдань і реальних ресурсів.
Ващенко Л.Л. м.Павлоград. Україна.
Матеріали педагогічної ради.
31.10.2017.

Директор школи відмітила, що на сучасному етапі розвитку освіти в Україні постала проблема перебудови школи «як найбільш важливої ланки у вихованні свідомих громадян Української держави» ( Державна національна програма «Освіта» ). В умовах сьогодення  особливої актуальності набувають проблеми формування творчої особистості, виховання молодої людини як громадянина на основі оволодіння гуманістичними цінностями, нормами демократичної культури.
Школа №5 вже багато років працює над концепцією розвитку креативності молоді і  головна мета  школи –  дати виявитися самостійним творчим силам дитини, виховати людину з широким розумінням своїх громадських обов’язків, з незалежним  розумом високого рівня мислення, таку людину, яка  морально і фізично буде творити світ кращим і проведе в життя свою незалежну думку. Ця людина має бути успішною. А наша школа – школою успіху для кожного учня.
Поставлена задача, що діяльність педагогічного колективу школи повинна спиратися на створення навчально-виховної системи, головна мета якої – максимальний розвиток особистості учня й підготовка до самореалізації в житті. Опорою на такі ціннісні орієнтири  мають стати здоров’я дитини, родина, педагогічний і учнівський колективи,  розвиток всіх сфер особистої культури як учня, так і кожного вчителя.
Шпак А.А. •Формування успішної особистості учнів в умовах оновленої програми початкової школи
Вчителька початкової школи дала глибокий аналіз та окреслила завдання для розвитку особистості школяра за проектом «Творчий учитель – обдарований учень», який вона втілює в роботу класного колективу 3- А класу..
Вона вважає, що для реалізації проекту кожному вчителю необхідно ретельно обмірковувати структуру уроку, підбирати відповідні форми і методи роботи з учнями для створення ситуації успіху та мотивації діяльності школярів для подолання труднощів.Вчитель також поділилася досвідом використання інноваційних технологій в навчальному процесі.
Борисенко О.А. •Використання новітніх технологій в навчально-виховному процесі для успішної соціалізації учнів.
Вчитель загострила увагу вчителів на тому, що прагнення успіху будь якої людини, а учня зокрема втілює потребу особистості в самореалізації. Самореалізація, у свою чергу, передбачає розкриття потенціалу особистості та реалізацію її здібностей, нахилів як в стінах школи, так і за її межами. У процесі формування успішної особистості школяра важлива і складна роль належить педагогові.
Вчитель старається забезпечити в класному колективі впевненість дитини в тому, що спілкування  дає їй можливість радіти своїм перемогам, навіть незначним, робить це спілкування цінним і для вчителя, і для учня та формує відчуття впевненості в своїх силах дитини. І навпаки, коли учень не знаходить застосування своїм талантам, у нього може виникнути розчарування та апатія до творчості, ще з шкільної лави, і така дитина буде потребувати вже іншого психологічного стимулу до творчості, але за межами навчального закладу. Та без підтримки може і не стати успішною в житті.
Вчитель поділилася також широким спектром застосування новітніх технологій в навчально-виховному процесі для успішної соціалізації учнів.
Безугла В.Ю. •Перевага комунікативних форм навчання іноземної мови над традиційними як запорука успішного подолання мовного бар'єру.
Вчитель поділилася досвідом роботи  з формування комунікативних компетенцій учнів на уроках англійської мови. Розповіла про досвід набутий на практичних семінарах Британської Ради.
Основна мета навчання іноземної мови учнів  школи, зазначила вчитель, полягає у формуванні в них комунікативної компетенції, яка передбачає оволодіння мовою як засобом спілкування, розвиток умінь використовувати її  у діалозі з іншими людьми.
Комунікативна компетенція є основою комунікативного підходу до вивчення іноземних мов. І вчитель поряд з іншими видами мовної практики, застосовує цей метод, як самий результативний в навчанні.
Головною тезою виступу вчитель вважає -навчити учня спочатку вільно говорити мовою, а потім думати нею. Для цього потрібно відтворювати різні навчальні ситуації на уроках, в яких учень може мислити. І найчастіше використовує вчитель для цього комунікативні вправи.
Терещенко Л.Л. Результат ефективної співпраці класного керівника, учнів та батьків - запорука успішного становлення майбутніх випускників.
Вчитель поділилася напрацьованим досвідом роботи з впровадження творчих та дослідницьких методів роботи з залученням батьківського колективу класу..
Вчитель протягом декількох років успішно працює над проектом
«Система формування успішної особистості школяра в класному колективі батьків і учнів», де формування успішної особистості школяра відбувається через спільну колективну творчу працю, яка передбачає творчі, доброзичливі стосунки вчитель – учень, учень – учень, учень – батьки, учитель – батьки, що забезпечує добрі умови для розвитку успішної особистості дитини, сприяє виконанню завдань Національної доктрини розвитку освіти,сприяє позитивній мотивації учнів до пізнавальної діяльності, потребі в самопізнанні, самореалізації та самовдосконаленні.
Полякова Я.О.  /практичний психолог/  Психологічний комфорту процесі соціалізації учнів.
Для успішної соціалізації особистості психолог  запропонувала проводити аналіз педагогічних  ситуацій, формування педагогічної проблеми становлення та розвитку учня в шкільному колективі та моніторингу його розвитку на кожному етапі..
Психолог акцентувала увагу вчителів на тому, що зараз усе більшого значення набувають особисті якості людини, які дозволяють їй бути активним учасником соціальних взаємовідносин.
Від особистості вимагається визначення свого ставлення та життєвої позиції щодо проблемних життєвих ситуацій і ситуацій вибору, які приводять до успішного вирішення проблеми та сучасних викликів життя. В виступі Полякова Я.О наголосила, що однією з умов успішного становлення та розвитку особистості є її здатність до самовизначення, яка проявляється в свідомості, інтересах, вчинках, взаєминах людини з іншими людьми.
Шевченко В.М. Заступник директора школи відмітила гарну підготовку доповідей вчителів. У своїх виступах вчителі  представили  розробки проектів, творчих напрацювань з проблеми формування успішної особистості учнів за час реалізації проблеми над якою працює школа в рамках обласної програми.
 Також зосереджено увагу на тому, що процес формування успішної особистості, її соціалізації  подано через систему схем, таблиць, опис окремих аспектів діяльності вчителів. Це особливо буде враховано під час атестації вчителя, та може служити гарним досвідом роботи школи в цілому. Мета подальшої роботи школи це -пошук раціональних шляхів формування успішної особистості школяра шляхом упровадження системи особистісно орієнтованого навчання учнів та розвитку їх здібностей з використанням новітніх інформаційних та комунікативних технологій.