пятница, 9 декабря 2016 г.

Оксана Карпюк. Англійська мова. 1клас.
Психологічні та практичні аспекти методики викладання англійської мови у першому класі. 
Василь Сизько. Павлоград. Україна.
Шановні читачі блогу, дана публікація розрахована на широку аудиторію як батьків, укчнів, так і учителів та працівників освіти України.
В Інтернеті міститься велика кількість статей та публікацій з даного питання. Достатньо ввести в пошукове поле викладання англійської мови,  і вам буде запропоновано ознайомитися з різними аспектами методики та практичним досвідом викладання англійської мови в загальноосвітнній школі.
Мета даної публікації поділитися з широкою аудиторією моїм особистим досвідом викладання англійської мови в загальноосвітнній школі, зокрама в першому та  другому класах.
Звертаюся до батьків школярів, та рекомендую знайомитися з офіційними документами стосовно роботи школи Міністерства освіти і науки України.Так ви будете знати основні вимоги Програми викладання предметів, контролювати її засвоєння дітьми, та ставити об'єктивні вимоги перед учителями. Пропоную вам стати постійними читачами сайту Міністерста та бути в курсі справ освіти в Україні:  http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/metoduchni.html
З основними положеннями  Методичних рекомендацій щодо вивчення іноземної мови в початковій школі у 2016/2017 навчальному році як батьки так і вчителі можуть ознайомитися  на сайті в Інтернеті   http://www.xn--80aamewp7k6b.com.ua/wp-content/uploads/2016/07/met-rek-inoz-movy-poch-shkola.pdf  В даному документі подається покроковий план, детальна методика та завдання викладання англійської мови в початковій школі, а також основні зміни у навчальних програмах  для 1-4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів.
Широкому колу читачів буде корисно також ознайомитися з моєю публікацією Технология Полного Усвоения «Осуществление индивидуального подхода к учащимся в ходе обучения различными видами речевой деятельности по техноло­гии полного усвоения».
http://happyschoollife01.blogspot.com/2013/11/blog-post.html   
А тепер переходимо конкретно до викладання англійської мови у першому класі. Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 17.08.2016р. № 1/9-437 на вивчення англійської мови у першому класі відведено 35 годин на навчальний рік- один навчальний урок на тиждень.
Навчання англійської мови в першому класі проводиться в основному за підручником О.Д.Карпюк, 1клас, Тернопіль:Видавництво "Астон", 2012. Аналіз навчального та науково-методичного апарату підручника англійської мови для першого класу:    http://happyschoollife01.blogspot.com/2014/04/blog-post.html  було подано мною до Дніпропетровських обласних органів освіти на вимогу Міністерства провести та надати експертну оцінку практичного використання підручника даного автора у роботі школи. В даному документі наведено детальний аналіз змісту, методики, поліграфічного виконання підручника. І якщо вчителі детально ознайомлені, інтуітивно та результативно проводять уроки за підручником, то батькам слід було б ознайомитися з конкретним змістом кожного уроку та підручника в цілому, щоб знати над чим, та як працює їх дитина шестирічного віку.
1.Підручник є основним компонентом навчально- методичного комплекту, до якого ще входять 2.робочий зошит( Лібра Терра 2013), та 3. аудіо додаток- компакт диск- звуковий супровід вправ підручника. На превеликий жаль в багатьох школах даний аудіо супровід відсутній, тому вчителям та батькам рекомендовано за власні кошти придбати як диски так і зошити в книжкових магазинах та у постачальників навчальної літератури. На часті зауваження батьків про їх недостатні знання з англійської мови, диск може слугувати надійним помічником учням, які вже в шість років мають непогані навички роботи на комп'ютері.
Як батькам контролювати засвоєння програми дитиною. Перш за все за змістом підручника- засвоєння поурочного матеріалу. Різним дітям це вдається по різному-залежно від розвитку оперативної та довготривалої памяті, вміння концентрації на подовженій навчальній діяльності, мотивації, стану здоров'я дитини. Від цих компонентів розвитку дитини залежить і успішність. Тому іноді звинувачення батьків на адресу вчителя про неефективне засвоєння навчального матеріалу учнем першого класу і не лише з англійської мови, повинно розглядатися з точки зору вікового розвитку дитини, сформованності певних психологічних особливостей особистості.
Гарним сегментом і показником успішного засвоєння навчального матеріалу є, зокрема, розділ в підручнику Now I Can (зараз я вмію) сторінки підручника 76-85. Навчання англійської мови передбачає вивчення предметної тематики у рамках навчального року- по темах.Тому контроль з боку батьків за її засвоєнням можна здійснювати за завданнями на вказаних вище сторінках. Ефективне засвоєння змісту підручника для 1-го класу є базовою основою для вивчення мови в наступних класах початкової школи. Тому у першому класі постає саме відповідальне завдання – закласти основи усієї подальшої роботи з вимови, засвоєння  комунікативних одиниць, лексики, формування мовленнєвих умінь за темами та підготовки до розвитку навиків читання у 2-му класі, де проводиться цілеспрямована робота з читання в 2-х напрямах – навчання техніки читання (читання вголос) та читання про себе, оскільки в 1-му класі діти вже засвоїли англійський алфавіт, оволоділи елементарними знаннями про звуко-літерні співвідношення. Шановні батьки, успішність вашої дитини в 2 класі, напряму, буде залежити від засвоєння учнем програми 1 класу.
Підручник та робочий зошит О. Карпюк 1клас. розроблено на основі авторської концепції позитивної мотивації молодших школярів до вивчення англійської мови. На підставі цього в початковій школі  я використовую методику творчості- міжпредметні зв'язки, імітативно-ігрові технології - розучування та відтворювання пісень, музичних римівок, лічилок, віршів, епізодів мультфільмів,коміксів,  адаптованих до умов навчання, де маленькі діти навчаються розумінню різних аспектів невербальної поведінки (мови тіла, жестів, міміки ) та використанню цих невербальних засобів вираження емоцій.
Боржіевська Софія 2-б клас
Я звертаю увагу на формування в учнів усіх компонентів фонологічної компетенції: правильну вимову звуків, тембр голосу, швидкість мовлення, наголос та інтонаційні зразки.Паралельно, учні не тільки засвоюють усі букви алфавіту, але й відтворюють у зошиті графічні образи літер, коротких слів, частина з яких уже була засвоєна раніше.  Особливо важливо для шестирічок дотримуватися толерантної атмосфери під час виконання завдань в парах і групах, розвивати почуття дружби, допомоги іншим.
Бовкун Мирослав 2-б клас
Зміст такої роботи показано в моїй публікації  Английский язык и творчество учащихся.Школьная выставка - презентация детских творческих работ по теме "Счастливое детство"   http://happyschoollife01.blogspot.com/2016/10/blog-post_30.html
English Language Summer Camp.Літній мовний табір.   http://happyschoollife01.blogspot.com/2016/06/english-language-summer-camp.html
Методика творчості передбачає, що вивчення англійської мови на уроках проходить через занурення в творчу ігрову атмосферу. Все це сприяє тому, що діти легко і швидко запам'ятовують слова, навчаючись навичкам написання малюнків у супроводі цієї діяльності вивченням англійської мови. Дитина отримує знання і вміння, розвивається одночасно в двох областях: освоює розмовну англійську і розвиває творчі здібності.
Принцип міжпредметності реалізується при виконанні учнем завдань у робочому зошиті, де запропоновано домалювати героїв, розмалювати їх, вирізати та зробити власну іграшку, яку вони будуть представляти на уроці, драматизуючи власну казку, розповідь. Усі завдання робочого зошита сприяють розвитку самостійної навчальної діяльності, вимагають від учнів творчого індивідуального підходу до їхнього виконання.
Говтянський Тимофій 2-а клас.
 На жаль, деякі батьки, та і окремі вчителі недооцінюють роботу в робочих зошитах дітей. А вона передбачає наряду з творчим виконанням завдання, формування моторної пам'яті,  культури письма-каліграфії, грамотності і таких психологічних аспектів як старанність та наполегливість, подолання навчальніх труднощів та розвиток розумової працездатності. Ігнорування культури виконання письмових робіт дитиною, батьками, призводить до викривленого розуміння гарного почерку, порушення письмової координації,  а пізніше і до зауваженнь тих же батьків: "Пише, як курка лапою."
Сьогодні на всіх державних рівнях говорять про доцільність  активніше впроваджувати у практику школи навчальні інтернет-ресурси. Про це я говорив ще в 2009 році в статті 
Василь Сизько УДК 37.018.43 ПІДГОТОВКА СУЧАСНОГО ВЧИТЕЛЯ-НАУКОВЦЯ
http://17.agni-age.net/optim/lisov/metod_s.pdf
За останні 10 років в Українських школах з'явилися сучасні комп'ютерні класи, вчителі пройшли підготовку з роботи на комп'ютері та в Інтернеті. В школі №5, де я працюю, встановлені два самі сучасні компютерні класи. Але сучасна освіта вимагає вже застосування компютерних міжпредметних та предметних класів- лабораторій, які розвивають соціальні й особистісні якості школярів:  здатність працювати не лише в колективі, за індивідуальною програмою, а також показувати результативність навчання у віртуальному просторі.
З цією метою ми з учнями працюємо над створенням особистих блогів та сайтів в Інтернеті. http://happyschoollife01.blogspot.com/2016/09/blog-post.html приймаємо участь в дистанційних олімпіадах і конкурсах http://happyschoollife01.blogspot.com/2016/04/my-motherland-place-where-i-live-place_10.html  Також, звертаюся до батьків, спонсорів з проханням передати в школу та встановити в моєму кабінеті хоча б раніше використаний комп'ютер для роботи з учнями безпосередньо на уроках.
Для учнів початкової школи під керівництвом та наглядом батьків  у вивченні англійської мови, я надаю можливості використання Інтернет-ресурсів, де навчання не  обмежується школою чи класом. Разом з батьками та учнями укладаємо індивідуальні навчальні програми як для поглибленого, прискореного навчання, так і попередження недоліків у засвоєнні навчального матеріалу. З цією метою в 2013 році мною була створена і розміщена в Інтернеті  авторська Програма "Английский язык для дошкольников и детей младшего школьного возраста".   http://happyschoollife01.blogspot.com/2013/06/blog-post.html    
Дана інтерактивна програма  гарно поєднана та інтегрована в оновлену програму Міністерства освіти і науки  з іноземної мови для учнів 1- 4 класів, в якій  виділено найбільш відповідні сфери спілкування, а саме: особистісна, центром якої є сім’я, друзі, дозвілля, іграшки, тварини; публічна, що охоплює свята та традиції, пов’язані з ними; освітня, сконцентрована навколо знань предметів шкільного побуту.
Уся ця ціленаправлена робота, на мою думку,  сприятиме реалізації одного з провідних завдань середньої школи – надавати глибокі, грунтовні знання, навчати учнів успіху, у нашому випадку – вивчення і використання іноземної мови у міжкультурному спілкуванні в різних його формах і проявах.
На ваш розгляд надається робочий зошит з англійської мови- Белеменко Таї 1-Б клас.Наполеглива робота в різних аспектах творчої і навчальної діяльності вже зараз приносить учениці найкращі результати, та свідчить про відповідальне ставлення як дитини, так і батьків до навчання.

Просмотры страницы по странам 10.12.2016- 22.12.2016.

Диаграмма стран, в которых проживает большинство читателей блога
ЭлементПросмотры страницы
Украина
1136
Россия
561
Кения
28
Нидерланды
24
Франция
23
Соединенные Штаты
22
Германия
8
Словакия
6
Индия
3
Исландия
В статистику вошли первые10стран.
3

Просмотры страницы по браузерам

ЭлементПросмотры страницы
Chrome
1030 (55%)
Internet Explorer
443 (23%)
Firefox
217 (11%)
Safari
67 (3%)
Opera
41 (2%)
GSA
25 (1%)
Mobile Safari
18 (<1%)
CriOS
5 (<1%)
UCBrowser
5 (<1%)
SamsungBrowser
4 (<1%)
Диаграмма самых популярных браузеров

1 комментарий:

  1. Вчитель творчо підходить до процесу навчання англійської мови на початковому етапі, створює психологічні та дидактичні умови для розвитку в школярів бажання її вивчати, а це є особливо важливим на етапі молодшого шкільного віку.Вчитель заохочує батьків до співпраці, вносить в свою роботу елементи творчості, розробляє власні прийоми, використовує засоби навчання , що дають найбільший ефект.Це говорить про його методичну майстерність. Стаття корисна для колег та батьків. Дякуємо за доцільні поради.

    ОтветитьУдалить